Czas podsumować nasze podróże w ramach projektu "Poznaj Polskę".
27 października grupa 44 uczniów wraz z opiekunami udała się na wycieczkę do Międzyzdrojów. Celem naszej podróży był Zespół Katedralny w Kamieniu Pomorskim. Uczniowie mieli możliwość obejrzenia zabytkowego wnętrza katedry, wirydarza oraz przepięknych organów. Następnie przeszliśmy ulicami miasteczka, podziwiając zabudowę i korzystając z pięknej pogody. Kolejną atrakcją był Park Miniatur i Kolejek w Dziwnowie. Przewodnik bardzo dużo opowiedział nam o znajdujących się tam miniaturach, a przejażdżka kolejką wzbudziła w nas wiele pozytywnych emocji.
Następnego dnia udaliśmy się na krótki spacer brzegiem morza. Pogoda była przepiękna. Kolejnym punktem naszej wycieczki było Oceanarium w Międzyzdrojach. Było to niesamowite doświadczenie. Rafy koralowe, kolorowe ryby zapierały dech w piersiach. Po godzinnej wizycie w Oceanarium przeszliśmy Aleją Gwiazd w stronę molo. Po południu udaliśmy się w kierunku Świnoujścia, by tam pokonać 308 stopni i wejść na Latarnię Morską. Widok był nietuzinkowy. Następnie przeprawiliśmy się promem - było to dla nas ciekawe doświadczenie. To była niesamowita wycieczka.
Jak poznawali Polskę uczniowie z klas I - III? Otóż.....
22 listopada wybrali się na wycieczkę do stolicy Wielkopolski. Mali podróżnicy rozpoczęli zwiedzanie Poznania od wizyty w Palmiarni, gdzie przeżyli survivalową przygodę przygotowaną przez panią przewodnik. Następnie, po znakomitym obiedzie w restauracji "Czerwona Papryka" ruszyli na podbój Starego Rynku. Pierwszym punktem wyprawy był Ratusz, w okolicy którego dzieci znalazły kartę z zagadkami przygotowanymi przez niejakiego Sherlocka Holmesa. Idąc tropem odkrywanych kolejno wskazówek dzielni detektywi dotarli do Zamku Królewskiego, w pobliżu którego znakomicie odegrali najważniejsze sceny z historii Poznania. Kolejne tropy zaprowadziły ich w pobliże kościoła farnego św. Stanisława Biskupa, gdzie poznali zawód kata oraz mogli się przekonać, jak ciężki był katowski miecz i jak trudno było uwolnić się z kajdan. Zwieńczeniem detektywistycznej przygody było oglądanie trykających się na ratuszowej wieży koziołków. Jak zgodnie policzyli uczniowie, "tryknięć" było dokładnie piętnaście. Kulminacją wycieczki było wspólne pieczenie rogali świętomarcińskich w Muzeum Rogalowym. Poznań okazał się miastem pełnym atrakcji i niezwykłych przeżyć.