• Wizyta księdza arcybiskupa

• 29 kwietnia gościliśmy w naszej szkole Jego Ekscelencję księdza arcybiskupa Stanisława Gądeckiego przybywającego z wizytą duszpasterską do parafii pw. NMP w Siekowie. To wyjątkowe spotkanie rozpoczęło się przemówieniem księdza proboszcza Grzegorza Szkudlarka, który przybliżył zgromadzonym na sali gimnastycznej uczniom, nauczycielom i pracownikom szkoły oraz zaproszonym gościom działalność księdza arcybiskupa na rzecz Archidiecezji Poznańskiej oraz całego kościoła w Polsce. Następnie głos zabrała pani dyrektor Małgorzata Kicińska oraz Wójt Gminy Przemęt, pan Janusz Frąckowiak, którzy wyrazili radość z odwiedzin Jego Ekscelencji w naszej placówce. Na cześć znamienitego gościa społeczność uczniowska przygotowała uroczysty apel, podczas którego szczególną rolę odegrała młodzież przygotowująca się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania. Po jego zakończeniu głos zabrał ksiądz arcybiskup, który przedstawił zebranym refleksje dotyczące integralnego wychowania człowieka. Wizyta zakończyła się błogosławieństwem uczestniczących w spotkaniu osób oraz poczęstunkiem.

• Mali badacze

• Ważnym elementem nauki poprzez zabawę jest rozwój u dzieci naturalnej pasji odkrywania świata poprzez ciekawe eksperymenty. W naszym przedszkolu przez kilka dni odbywały się zajęcia doświadczalne z użyciem sody oczyszczonej, octu, tabletek musujących, oliwy i barwników. Dzieci mieszały różne składniki a następnie obserwowały efekt reakcji chemicznej. Powstawał "wulkan", "wędrująca woda" i kolorowe bąbelki. Przedszkolaki zmieniały kolory cieczy poprzez mieszanie wywaru z czerwonej kapusty z octem i sodą.

Zdobywanie wiedzy poprzez eksperymenty daje dzieciom mnóstwo radości, rozwija koncentrację uwagi, myślenie przyczynowo- skutkowe, małą motorykę ręki ( przelewanie, mieszanie składników), uczy wyciągania wniosków, pobudza w dziecku ciekawość i zainteresowanie światem.

E. Stachowska - Biniaś

• Występ Lenki

• W czwartek 5 maja 2022 roku odbyły się w Przemęcie eliminacje gminne XXV Wojewódzkiego Festiwalu Piosenki Przedszkolaków Czerwonak 2022.

Lenka dzielnie reprezentowała nasze przedszkole śpiewając piosenkę Arki Noego "Biedronki i motyle".

Wielkie brawa!😊

E. Stachowska - Biniaś

• Ogólnopolski konkurs „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski”

• Motywem przewodnim XXI edycji konkursu było hasło „O wodzie w przyrodzie”. Test konkursowy składał się z 15 pytań z ogólnej wiedzy przyrodniczej i 10 pytań dotyczących Przemęckiego Parku Krajobrazowego. Oceną końcową drużyny była suma punktów poszczególnych ich członków. W tym roku etap gminny został przeprowadzony w formie on-line, naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie Lidia Zapłata, Oliwia Mania oraz Kinga Kolasa. Mimo bogatej wiedzy drużyny nie udało się przejść do etapu powiatowego.

Uczestniczkom gratulujemy wzięcia udziału w etapie gminnym i życzymy, aby utrzymały zainteresowanie otaczającą nas przyrodą.

• Sukces naszych trzecioklasistów

• Jest nam niezmiernie miło poinformować, że 21 kwietnia uczniowie klasy III - Rafał i Olek przeszli "śpiewająco " etap powiatowy XXVI Konkursu Wiedzy o Wielkopolsce i zostali finalistami etapu wojewódzkiego. 🏆 Będziemy mocno trzymać kciuki, bo 2 czerwca czeka ich test finałowy. Kilku punktów zabraklo uczniowi klasy VI - Jankowi. JESTEŚMY Z WAS DUMNI!💪