• Rekrutacja do przedszkoli publicznych

na rok szkolny 2024/2025

Harmonogram czynności wraz z terminami składania dokumentów w postępowaniu rekrutacyjnym
    i postępowaniu uzupełniającym do publicznych przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych na rok szkolny 2024/2025

Lp.

Czynności rekrutacyjne

Terminy w postępowaniu rekrutacyjnym

Terminy w postępowaniu uzupełniającym w przypadku wolnych miejsc w przedszkolu

1.

Rodzice dzieci, przyjętych do publicznego danego przedszkola składają na rok szkolny 2024/2025  deklarację o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego w tym przedszkolu, do którego uczęszcza dziecko w terminie 7 dni poprzedzających termin rozpoczęcia postępowania rekrutacyjnego

od 1 lutego 2024 r.

do 13 lutego 2024 r.

Postępowanie rekrutacyjne

1.

od 26 lutego 2024 r. do 14 marca 2024r.

od 03 czerwca 2024 r.

do 10 czerwca 2024 r.

2.

Weryfikacja przez komisję rekrutacyjną wniosków o przyjęcie do przedszkola publicznego i dokumentów potwierdzających spełnianie przez kandydata warunków lub kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym, w tym dokonanie przez komisję rekrutacyjną czynności, o których mowa w art. 157 ust. 2 i art. 158 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. Prawo oświatowe (Dz. U. z 2021 r., poz. 1082 z późn. zm.)

18 marca 2024 r.

12 czerwca 2024 r.

3.

Podanie do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów zakwalifikowanych i kandydatów niezakwalifikowanych

19 marca 2024 r.
    do godz. 13.00

13 czerwca 2024 r.
    do godz. 13.00

4.

Potwierdzenie przez rodzica kandydata woli przyjęcia w postaci pisemnego oświadczenia

od 19 marca 2024r.
    od godz. 13.00
    do 25marca2024r.

od 13 czerwca 2024r.
    od godz. 13.00
    do 19 czerwca 2024

5.

Podanie do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów przyjętych i kandydatów nieprzyjętych

27 marca 2024r.

24 czerwca 2024 r.

Odwołanie od decyzji Komisji Rekrutacyjnej

1.

W terminie 3 dni od dnia podania do publicznej wiadomości listy kandydatów przyjętych i nieprzyjętych, rodzic dziecka może wystąpić do komisji rekrutacyjnej z wnioskiem o sporządzenie uzasadnienia odmowy przyjęcia dziecka do przedszkola.

2.

Komisja rekrutacyjna sporządza uzasadnienie w terminie 3 dni od dnia wystąpienia przez rodzica z wnioskiem. Uzasadnienie zawiera przyczyny odmowy przyjęcia, w tym najniższą liczbę punktów, która uprawnia do przyjęcia oraz liczbę punktów, którą uzyskał kandydat w postępowaniu rekrutacyjnym.

3.

Rodzic kandydata może wnieść do dyrektora przedszkola odwołanie od rozstrzygnięcia komisji rekrutacyjnej w terminie 3 dni od dnia otrzymania uzasadnienia.

4.

Dyrektor przedszkola rozpatruje odwołanie od rozstrzygnięcia komisji rekrutacyjnej w terminie 3 dni od dnia otrzymania odwołania od rodziców.

5.

Rodzicom, na rozstrzygnięcie dyrektora przedszkola przysługuje skarga do sądu administracyjnego.

Wychowanie przedszkolne obejmuje dzieci od początku roku szkolnego w roku kalendarzowym, w którym dziecko kończy 3 lata, do końca roku szkolnego w roku kalendarzowym, w którym dziecko kończy 7 lat.

Do uczęszczania do przedszkola lub oddziału przedszkolnego w szkole podstawowej w roku szkolnym 2024/2025 mają prawo dzieci w wieku od 3-5 lat (również dzieci które posiadają orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego) - oznacza to, że każdy złożony wniosek dzieci ur. w latach 2019, 2020 i 2021 musi być rozpatrzony.

Natomiast dziecko w wieku 6 lat (ur. 2018) jest obowiązane odbyć roczne przygotowanie przedszkolne w przedszkolu czy oddziale przedszkolnym w szkole podstawowej.

W szczególnie uzasadnionych przypadkach wychowaniem przedszkolnym może także zostać objęte dziecko, które ukończyło 2,5 roku - pod warunkiem, że są wolne miejsca w danym przedszkolu.

Wnioski o przyjęcie dziecka do przedszkola pobiera się  w budynkach w Siekowie oraz Kluczewie, natomiast składać je można w Kluczewie – w sekretariacie
    lub u dyrektora Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w
    godz. 8.00-14.30

Zapraszamy!!! 😊

• Rekrutacja - wnioski do pobrania

Dostępne od 23.02.2023 r.