104. rocznica wybuchu Wielkopolskiej Insurekcji
Pamiętajmy o miejscach pamięci oraz grobach powstańców.
Oddajmy hołd i zapalmy znicze!
104. rocznica wybuchu Wielkopolskiej Insurekcji
Pamiętajmy o miejscach pamięci oraz grobach powstańców.
Oddajmy hołd i zapalmy znicze!
Mamy przyjemność zaprezentować Wam pierwszy film naszego Szkolnego Klubu Filmowego - z przesłaniem na ten szczególny, świąteczny czas.😊🎄🎄🎄
Podczas nagrywania wykorzystywany był sprzęt otrzymany przez naszą Szkołę w ramach programu #LaboratoriaPrzyszłości.
Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się do akcji ,,I Ty możesz zostać Świętym Mikołajem" i przyczynili się do tego, że choć trochę mogliśmy sprawić odrobinę radości naszym mieszkańcom. Zdrowych, spokojnych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia składa grupa wolontariuszy wraz opiekunami.
Klasa 3 wypieka świąteczne pierniki. Dziękujemy serdecznie mamom z Klasowej Rady Rodziców za przygotowanie i przeprowadzenie zajęć kulinarnych.
Dzieci świetnie się bawiły, każdy mógł wykonać swoje pierniki. Po upieczeniu uczniowie lukrowali i ozdabiali kolorowymi posypkami wypieki.
A. Baranowska
Ekologiczna choinka klasy 3 z papierowych rolek i makaronu
W tym roku postanowiliśmy przyłączyć się do akcji "Szlachetna Paczka" i pomóc potrzebującej rodzinie. Wszyscy pracownicy naszej szkoły i przedszkola okazali wielkie serce. Każdy dołożył swoją "cegiełkę", efektem czego powstał cały stos paczek. DOBRO TO WYNIK DZIELENIA. Niech ta prosta zasada towarzyszy nam przez cały rok!
6 grudnia w naszej szkole i przedszkolu upłynął pod patronatem Świętego Mikołaja. Przedszkolaki rozegrały Mikołajkową Spartakiadę. Drużyny walczyły bardzo dzielnie w różnych konkurencjach, a na koniec.... niespodzianka! Nie było przegranych! Każdy zawodnik otrzymał złoty medal! Po emocjach sportowych przyszedł czas na rozświetlenie dekoracji przed szkołą i wizytę Świętego w towarzystwie Elfów. Nasz szkolny zespół muzyczny przegrywał kolędy, a na kiermaszu mozna bylo nabyć piękne dekoracje. Cóż.... coraz bliżej święta🌲🎅👼.
1 grudnia uczniowie z klas 3 i 6 naszego ZSP wraz z opiekunami, Panią Alicją Baranowską i Panem Marcinem Dąbrowskim, odwiedzili podopiecznych Domu Seniora w Błotnicy. Nasi uczniowie sprawili, że seniorzy stali się na chwilę widownią teleturnieju rodem z anteny, choć tak naprawdę było to autorskie widowisko teatralne o tematyce niepodległościowej. W skład występów artystycznych weszły wykonania pieśni patriotycznych i tańców narodowych. Zaśpiewaliśmy choćby „Marsyliankę Wielkopolską”, „Przybyli Ułani pod okienko” i „Marsz Pierwszej Brygady” oraz zaprezentowaliśmy Poloneza. Wspólnie z seniorami wykonaliśmy również Mazurka Dąbrowskiego – wszystkie 4 zwrotki! Główną „nagrodę” w naszej grze otrzymał Wójt Gminy Przemęt, Pan Janusz Frąckowiak, który zaszczycił nas swoją obecnością. Po przedstawieniu nagrodzono nas gromkimi brawami i poczęstowano pysznymi słodkościami. Mieliśmy okazję zwiedzić budynek instytucji oraz spotkać się i pobawić z najmłodszymi podopiecznymi w żłobku. Był to bardzo miły dzień.
Wyzwanie listopadowe zakończone! Jury z panią sołtys wsi Kluczewo, Jolantą Skoracką i panem Włodzimierzem Pilichem na czele, przyznało punkty klasom, które w tym miesiącu miały za zadanie w ciekawy sposób zaprezentować dynie. Czy im się to udało - oceńcie sami.
Czas podsumować nasze podróże w ramach projektu "Poznaj Polskę".
27 października grupa 44 uczniów wraz z opiekunami udała się na wycieczkę do Międzyzdrojów. Celem naszej podróży był Zespół Katedralny w Kamieniu Pomorskim. Uczniowie mieli możliwość obejrzenia zabytkowego wnętrza katedry, wirydarza oraz przepięknych organów. Następnie przeszliśmy ulicami miasteczka, podziwiając zabudowę i korzystając z pięknej pogody. Kolejną atrakcją był Park Miniatur i Kolejek w Dziwnowie. Przewodnik bardzo dużo opowiedział nam o znajdujących się tam miniaturach, a przejażdżka kolejką wzbudziła w nas wiele pozytywnych emocji.
Następnego dnia udaliśmy się na krótki spacer brzegiem morza. Pogoda była przepiękna. Kolejnym punktem naszej wycieczki było Oceanarium w Międzyzdrojach. Było to niesamowite doświadczenie. Rafy koralowe, kolorowe ryby zapierały dech w piersiach. Po godzinnej wizycie w Oceanarium przeszliśmy Aleją Gwiazd w stronę molo. Po południu udaliśmy się w kierunku Świnoujścia, by tam pokonać 308 stopni i wejść na Latarnię Morską. Widok był nietuzinkowy. Następnie przeprawiliśmy się promem - było to dla nas ciekawe doświadczenie. To była niesamowita wycieczka.
Jak poznawali Polskę uczniowie z klas I - III? Otóż.....
22 listopada wybrali się na wycieczkę do stolicy Wielkopolski. Mali podróżnicy rozpoczęli zwiedzanie Poznania od wizyty w Palmiarni, gdzie przeżyli survivalową przygodę przygotowaną przez panią przewodnik. Następnie, po znakomitym obiedzie w restauracji "Czerwona Papryka" ruszyli na podbój Starego Rynku. Pierwszym punktem wyprawy był Ratusz, w okolicy którego dzieci znalazły kartę z zagadkami przygotowanymi przez niejakiego Sherlocka Holmesa. Idąc tropem odkrywanych kolejno wskazówek dzielni detektywi dotarli do Zamku Królewskiego, w pobliżu którego znakomicie odegrali najważniejsze sceny z historii Poznania. Kolejne tropy zaprowadziły ich w pobliże kościoła farnego św. Stanisława Biskupa, gdzie poznali zawód kata oraz mogli się przekonać, jak ciężki był katowski miecz i jak trudno było uwolnić się z kajdan. Zwieńczeniem detektywistycznej przygody było oglądanie trykających się na ratuszowej wieży koziołków. Jak zgodnie policzyli uczniowie, "tryknięć" było dokładnie piętnaście. Kulminacją wycieczki było wspólne pieczenie rogali świętomarcińskich w Muzeum Rogalowym. Poznań okazał się miastem pełnym atrakcji i niezwykłych przeżyć.
Uczniowie klasy VII zapoznali się z twórczością Jana Kochanowskiego. Aby utrwalić wiadomości o tym wybitnym polskim poecie, siódmoklasiści poszukali wartości wyznawanych przez renesansowego humanistę w utworach współczesnych. W tym celu wysłuchali i przeanalizowali utwór „Na szczycie” GruBsona.
Oto efekty ich pracy.
A.Tomaszewska
Dzień Fibonacciego obchodzimy co roku 23 listopada. To święto włoskiego matematyka, który jest autorem specjalnego ciągu, w którym każda kolejna liczba jest sumą dwóch poprzednich: 0, 1, 1, 2, 3, 5, 8, 13, 21.... Według Platona ZŁOTA LICZBA, która w przybliżeniu wynosi 1,61804.. to właśnie stosunek jednego elementu ciągu do elementu go poprzedzającego.
Uczniowie klas 6-8 obejrzeli różne ciekawostki związane z ciągiem Fibonacciego, poznali jak powstaje spirala Fibonacciego i gdzie w otaczającym Nas świecie ją odnaleźć . Uczniowie mieli do wykonania kilka zadań, jednak najciekawszymi okazały się te związane z odnalezieniem "złotych proporcji ciała" np stosunek wzrostu do długości od pępka w dół albo stosunek długości twarzy do jej szerokości. Najbliżej "złotych proporcji" była uczennica klasy 8 Zuzanna 1,638.
K. Obiegała
Czy ponury listopadowy poranek może zacząć się radośnie? Okazuje się, że owszem! Otóż dziś właśnie otrzymaliśmy nagrodę w konkursie ekologicznym organizowanym przez Związek Międzygminny "Obra" wspólnie z WFOŚIGW w Poznaniu. Startowalismy w nim w zeszłym roku szkolnym. Wszystkie nasze działania spowodowały, że WYGRALIŚMY! Nagroda jest baaardzo cenna. Otrzymaliśmy komputer stacjonarny, wycieczkę ekologiczną dla uczniów oraz komplet książek. Bardzo serdecznie dziękujemy! Bądźmy przyjaciółmi przyrody!
Podsumowanie akcji "Pomoc dla Zwierzaków z Przytuliska w Przemęcie". W ciągu ostatnich tygodni zebraliśmy 94 kg karmy. W środę grupa "Przyrodników" wybrała się z darami do Przytuliska. Uczniowie mogli zobaczyć i wysłuchać historii porzuconych psów. Drodzy Uczniowie i Rodzice po raz kolejny pokazaliście, że los porzuconych zwierząt nie jest Wam obojętny. W imieniu psiaków dziękujemy za zaangażowanie i wielkie serca.
S. Piotrowska
W poniedziałek 14 listopada przedszkolacy oraz uczniowie klas I - IV mieli okazję uczestniczyć w niezwykłej lekcji prowadzonej przez Strefa Gadów - Boszkowo - Wystawa zwierząt egzotycznych, podczas której mogli zobaczyć na żywo, pogłaskać, a nawet potrzymać zwierzęta dotychczas oglądane jedynie w zoo lub na zdjęciach. Przybyły do nas: gekon orzęsiony, agamy - kołnierzasta, brodata i karłowata, żółwie - stepowy i grecki, kameleon, wąż zbożowy oraz pająk ptasznik. To było wyjątkowe spotkanie, za co jeszcze raz dziękujemy prowadzącym!
W dniach 15-16 listopada klasy VI i VII brały udział w programie profilaktycznym pt. "Gwiazda Mocy", będącym wstępem do znanego już w naszej Szkole "Archipelagu Skarbów". Poruszane w trakcie warsztatów treści związane były z różnymi "niebezpieczeństwami", jakie czyhają w dzisiejszych czasach na młodego człowieka. Uczniowie, oprócz przyswojenia cennej wiedzy, mieli też okazję wykorzystać ją w praktyce podczas zadań i wyzwań przygotowanych przez prowadzących, współpracując w drużynach: "Steru", "Wiosła", "Koła" i "Kotwicy". Mamy nadzieję, że udział w warsztatach pokazał naszej młodzieży, jakimi wartościami należy się kierować w życiu, a więc: "najważniejszy jest niebieski".
Powered by aSc EduPage