• Turniej tenisa stołowego za nami!

• Niedziela upłynęła w naszej szkole pod znakiem tenisa stołowego, na turnieju dla Mieszkańców Kluczewa, Siekowa i Borku. Udział w zawodach wzięło 8 kobiet i 14 mężczyzn. Zawodnicy toczyli zacięte pojedynki dopingowani przez kibiców oraz zaproszonych gości: Wójta Gminy Przemęt - Pana Janusza Frąckowiaka, Pana Jana Nowaka - fachowca w dziedzinie tenisa stołowego i skarbnicę wiedzy w tej dziedzinie, Sołtysa Siekowa - Pana Daniela Gajskę , Radną Gminy Przemęt - Panią Hannę Dobijatę, Panią Annę Bocian - Prezesa ULKS AGRO KLUCZEWO oraz Proboszcza Waldemara Golca. W duchu zdrowej rywalizacji puchar ULKS AGRO Kluczewo w kategorii kobiet zdobyła Karolina Obiegała, 2 miejsce zajęła Maria Dobijata, 3 miejsce- Danuta Przydróżna, a 4 miejsce Nikola Tomczak. W kategorii mężczyzn zwycięski puchar Starej Chaty u Kowola zdobył Andrzej Floryszczak, 2 miejsce zajął Mateusz Floryszczak, 3 miejsce- Łukasz Drgas, a 4 miejsce Stanisław Szudra. Puchary powędrowały również do najmłodszych uczestników turnieju i otrzymali je: Emilia Nowak i Roman Majer. Serdecznie gratulujemy i dziękujemy za liczny udział! Zapraszamy wiosną! Będzie szansa na rewanż!

• Ku pamięci poległych w obronie Ojczyzny

• Uczniowie naszej szkoły i przedszkola odwiedzili w tym tygodniu miejscowy cmentarz, na którym znajduje się tablica upamiętniająca ofiary I i II wojny światowej z pobliskich miejscowości. To szczególne miejsce dla mieszkańców Kluczewa, Siekowa, Borku, gdyż żyją tutaj nadal krewni tych, którzy wówczas polegli. Dlatego też w przeddzień Święta Wszystkich Świętych oraz z myślą o zbliżającym się Narodowym Święcie Niepodległości: Cześć ich pamięci! #SzkołaPamięta

• Barwy jesieni

• Uczniowie z klasy 8 przeprowadzili rozdział barwników roślinnych zawartych w jesiennych liściachBarwy jesieni, barwniki roślin i taki efekt! #ZbadajTo

• Jesienny bukiet

• W grupie "Dinusie" został zorganizowany przedszkolny konkurs plastyczny pt. "Jesienny bukiet". Przedmiotem konkursu było wykonanie jesiennego bukietu z darów jesieni . Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu .

D. Dudziak

• Przyrodnicze obserwacje

• Dziś mielismy możliwość nauki przez obserwacje . To niecodzienne zjawisko obserwowaliśmy z naszego boiska szkolnego.Mimo zachmurzonego nieba, zjawisko częściowego zaćmienienia Słońca było widoczne. Nie zmieniła się jasność nieba, natomiast można było dostrzec wyraźne, głębokie przesłonięcie tarczy słonecznej przez Księżyc.

• Dbamy o nasze kasztanowce

• Tytuł Eko Szkoły zobowiązuje!

Uczniowie klasy V dbają o nasze piękne kasztanowce, dlatego postanowili pograbić liście, aby zapobiec zagnieżdżaniu się groźnego owada - szrotówka.

Był też czas na to, by pozbierać zbiory z klasowego ogródka oraz zrobić tam porządek. Ta godzina upłynęła nam w miłej i sympatycznej atmosferze na budowaniu właściwych relacji rówieśniczych.

A.Tomaszewska

• Pasowanie na czytelnika

• Tradycją naszej Szkoły jest październikowe pasowanie pierwszoklasistów na pełnoprawnych czytelników biblioteki szkolnej. Ten ważny moment miał również miejsce w tym roku szkolnym. Uczniowie klasy pierwszej zostali zaproszeni przez panią bibliotekarkę na przedstawienie pt. "Dwa ptaszki" realizowane przy pomocy Teatrzyku Kamishibai, po którym nastąpiło założenie kart bibliotecznych, wręczenie pamiątkowych książeczek i pierwsze wypożyczenia czytelnicze. Pierwszoklasistom życzymy, aby czytanie było dla nich zawsze wielką przyjemnością.

• Relacja z wyjazdu do teatru

• Dnia 26 września grupa "Biedronek" wraz z uczniami klas I- III pojechała do Teatru Cortique w Poznaniu na spektakl "Ach te Koty". Było to piękne, pełne wrażeń widowisko. Artyści i uczniowie Szkoły Baletowej Anny Niedźwiedź przenieśli naszych widzów w świat sztuki tańca. Dzieci podziwiały ich taneczne i akrobatyczne umiejętności.

Spektakl bardzo podobał się naszym uczniom, którzy z niecierpliwością czekają na kolejny wyjazd.

E. Stachowska- Biniaś

• Dzień Gier Planszowych

• Nie samą elektroniką i nauką człowiek żyje! Od czasu do czasu miło jest zagrać w grę planszową!

Dziś Dzień Gier Planszowych, dlatego też uczniowie klasy V wzięli udział w tym wydarzeniu i o godzinie 10:10 zrobili sobie przerwę na planszowe rozgrywki. Był Chińczyk, Monopol, 5 sekund, UNO i inne gry. Uczniowie bawili się wyśmienicie. Przy okazji trenowali swoje umiejętności interpersonalne.

A.Tomaszewska

• Witamy jesień na sportowo!

• W tradycję naszej Szkoły wpisały się już jesienne gry terenowe i turnieje sportowe. Także w tym roku powitaliśmy jesień Turniejem Piłki Nożnej skierowanym do klas I-III oraz grą terenową, w której rywalizowali uczniowie z klas IV-VIII.

• Grosik dla Małgosi

• W niedzielę, 11 września wyruszyliśmy na Rajd Nordic Walking z Siekowa przez Kluczewo, z metą w Borku. Dopisało nam wszystko! Pogoda, uczestnicy, zaproszeni Goście: KGW Kluczewo, KGW Siekowo, KGW Bucz Nowy, Sołtysi Kluczewa, Siekowa i Borku, Ksiądz Proboszcz Waldemar Golec, profesjonalna pomoc Naszych Strażaków z OSP Kluczewo i OSP Siekowo, pyszny poczęstunek dzięki Radzie Rodziców oraz KGW Borek. Miło było spędzić ten czas razem. Wszystkim dopisywał dobry humor, a nade wszystko chęć pomocy Małgosi Michalak. Po raz kolejny pomogliśmy zbierając kwotę 1560 zł. W sumie w naszych akcjach uzbieraliśmy już sporo. Gośka, uściski dla Ciebie od całej naszej społeczności! Wszystkim, którzy pomogli z całego serca DZIĘKUJEMY!

• Podarunek jesieni

• Co mozna robić jesienią na boisku szkolnym? Hmm... zbierać grzyby? 😁 Tak! Dziś takim pięknym prawdziwkiem jesień przywitała nasze uczennice dając przy tym mnóstwo radości 😁. Sezon na grzyby rozpoczęty, więc przypominamy: zwracajcie uwagę na te, które zbieracie, no i w imieniu zwierząt leśnych prosimy: nie niszczcie trujących! Niech będą ich pożywieniem i ozdobą lasu 🌲🌲🌲.