• Sportowe emocje

• Sobotni wieczór był dla nas pełen emocji. Wybraliśmy się na mecz siatkarski Cuprum Lubin - Jastrzębski Węgiel. Była to prawdziwa uczta sportowa dla kibiców siatkówki. Wielkie sportowe wydarzenie, klimat hali, wspaniały doping na trybunach sprawiły, że nasi uczniowie już marzą o kolejnym meczu. Po spotkaniu można było "złowić" autograf lub fotkę z zawodnikami. Dziękujemy Przewozy Autokarowe Majer Travel!

• Posumowanie zbiórki dla Wojtusia

• Z małym opóźnieniem pragniemy ogłosić, że na rehabilitację po operacji dla Wojtusia z Sączkowa udało nam się zebrać kwotę 5065 zł. Pragniemy bardzo serdecznie podziękować mamom, które przygotowały przepyszne wypieki, Paniom z Koła Gospodyń Wiejskich z Kluczewa, Borku oraz Siekowa, właścicielom sklepów w Siekowie i Kluczewie - Pani Izabeli Domańskiej i Panu Ryszardowi Frankowi, Panu Wójtowi i Urzędnikom Gminy Przemęt, pracownikom Banku Spółdzielczego Wschowa, Oddzial w Przemęcie, nauczycielom oraz wolontariuszom z klasy 8! Dziękuję wszystkim, którzy podzielili się dobrym sercem.

• Dzień Dinozaura

• Dinozaury od zawsze interesowały i do dziś fascynują ludzi, a zwłaszcza dzieci. Stąd też pomysł pierwszoklasistów, aby na Światowy Dzień Dinozaura stworzyć postać takiego ekogada z materiałów przeznaczonych do wyrzucenia. Od projektu do realizacji długa jednak droga, dlatego z kilkudniowym opóźnieniem prezentujemy Wam naszego stwora.

• Etap gminny ogólnopolskiego konkursu „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski” już za nami.

• W konkursie wzięły udział 3 szkoły z naszej gminy. Jest to konkurs kilkuetapowy. W trakcie przeprowadzenia eliminacji szkolnych wyłoniona została drużyna, która w piątek 24 lutego reprezentowała społeczność szkolną w etapie gminnym. W skład drużyny weszli: Jan Stanisław Woś, Jakub Nowak, Roman Majer.

Jak co roku, konkurs składał się z 25 pytań zamkniętych dotyczących tym razem tematyki „ptaki parków krajobrazowych” oraz wiedzy na temat wszystkich parków krajobrazowych z terenu Wielkopolski. Drużyna zajęła II miejsce na etapie gminnym.

Zachęcamy do udziału w kolejnych edycjach konkursu.

Uczestnikom gratulujemy oraz życzymy, aby rozwijali zainteresowania otaczającą nas przyrodą.

• Lekcja integracji i tolerancji

• 17 lutego, na zaproszenie wychowawczyń klas III i II – pani Alicji Baranowskiej i pani Sylwii Piotrowskiej oraz pani katechetki Bernadetty Majer, mieliśmy przyjemność gościć, w siekowskim budynku naszej Szkoły, panią Alicję Grzybicką oraz pana Huberta Baranowskiego. Nasi goście są osobami z niepełnosprawnościami i studentami, odpowiednio – cyberbezpieczeństwa na Collegium Civitas w Warszawie oraz grafiki na Uniwerystecie SWPS we Wrocławiu. Oboje chorują na rdzeniowy zanik mięśni. Podczas wizyty w naszej placówce przeprowadzili dla uczniów klas II i III prelekcję dotyczącą codziennego życia osób z niepełnosprawnościami. Opowiadając o własnych doświadczeniach, poruszyli tematy funkcjonowania w środowisku szkolnym i uniwersyteckim. Zwrócili uwagę na to, jak nauczyciele i zdrowi uczniowie powinni pomagać chorym, by ci mogli bez ograniczeń uczestniczyć w zajęciach stacjonarnych. Opowiedzieli też o trudnościach związanych z podróżowaniem transportem publicznym i prywatnym. Pan Hubert zapoznał naszych uczniów z działaniem wózka o napędzie elektrycznym, natomiast pani Alicja poinstruowała ich, jak prawidłowo prowadzić wózek manualny. Dzieci miały możliwość zadawania pytań o interesujące ich sprawy. Poruszone zostały m.in. kwestie codziennej higieny, jedzenia, ulubionych rozrywek i możliwości zawodowych u osób z niepełnosprawnościami. Za pomocą tematycznych kart pracy, przygotowanych przez nasze panie nauczycielki, uczniowie zapoznali się z piktogramami dotyczącymi ułatwień dla osób o ograniczonej sprawności ruchowej i dotkniętych innymi rodzajami niepełnosprawności. Dzięki pani Nicoll Mościckiej, asystentce pani Alicji, dzieci miały również możliwość dowiedzieć się, jak wyglądają zadania asystenta osoby z niepełnosprawnością, a także na czym polega komunikacja w języku migowym. Niestety, ze względu na złe warunki pogodowe, nie udało się wyjście na spacer z naszymi gośćmi, ale zastąpiliśmy je wspólnymi grami i zabawami w sali lekcyjnej. Spotkanie zakończył słodki poczęstunek, przygotowany przez naszych gości. Była to prawdziwa lekcja integracji i tolerancji!

• Zwycięstwo dla Kluczewa

• Dnia 5.02.2023 r. odbył się w Starkowie Turniej Tenisa Stołowego o puchar Jana Nowaka, pod honorowym patronatem Wójta Gminy Przemęt Janusza Frąckowiaka.

Nasi uczniowie również wzięli udział w tym turnieju, w kategorii dziewcząt/kobiet oraz chłopców, w której to kategorii zwyciężyli Nasi chłopcy zajmując:

1 miejsce - Dominik Rusiński

2 miejsce - Bartosz Kostrzewa

Nasza drużyna pokazała się z jak najlepszej strony i w duchu zdrowiej realizacji stanęliśmy do rozgrywek a pomimo porażek z uśmiechem zakończyliśmy turniej

Jestem niezmiernie dumna z Naszych uczniów i wraz z trenerem p. Andrzejem Floryszczakiem czekamy na ich dalsze sukcesy!

K. Obiegała

• Liga klas - podsumowanie stycznia

• Styczniowe wyzwanie klasowe zakończone! Zadaniem na ten miesiąc było przyjście do szkoły w piątek 27 stycznia w karnawałowym przebraniu. Jak widać na zdjęciach, uczniowie i wychowawcy spisali się na medal😍. Brawa za odwagę!

• Ułamkowa sałatka

• Tuż przed feriamii klasa VI zmagała się z ułamkami. Postanowiliśmy więc w miły sposób zakończyć ten dział robiąc "Ułamkową sałatkę owocową klasy 6".

Natomiast klasa V rozpoczęła przygodę z ułamkami zwykłymi również od "Ułamkowej sałatki owocowej klasy 5". Było matematycznie, ale bardzo smakowicie.

Zapraszamy z uczniami klasy V i VI to zrobienia przepysznych i zdrowych sałatek.

K. Obiegała

• Europa i ja

• Ostatniego dnia przed feriami uczniowie klasy 2 w niecodziennych- bajkowych strojach zrealizowali kolejne zadanie z projektu "Europa i ja" pt. Liczymy po francusku.