Za nami etap powiatowy XV -jubileuszowego Konkursu Wiedzy o Wielkopolsce. 21 lutego do Wolsztyna pojechało 9 naszych reprezentantów z klas IV-VI. Aby awansować, trzeba było zdobyć 85% punktów. Do etapu kolejnego (rejonowego) przeszło 6 uczniów - tylko z naszej szkoły. Będą oni reprezentować również cały powiat wolsztyński. Nieoficjalne wyniki zamieściła strona internetowa Starostwa Powiatowego w Wolsztynie (http://www.powiatwolsztyn.pl/wpisy_2989.html). Tam znajdziecie pełną informację oraz zdjęcia. Przed naszymi mistrzami jeszcze wiele ciężkiej pracy.
Konkurs Wiedzy o Wielkopolsce
Dodatkowe dni wolne
W roku szk. 2010/11 dodatkowymi dniami wolnymi od zajęć dydaktyczno-wychowawczych w rozumieniu § 5.1.1. rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 18 kwietnia 2002 r. w sprawie organizacji roku szkolnego (Dz. U. Nr 46, poz. 432 ze zm.) dla uczniów Szkoły Podstawowej w Kluczewie będą:
1. 15 października 2010 r.
2. 12 listopada 2010 r.
3. 8 grudnia 2010 r.
4. 5 kwietnia 2011 r.
5. 2 maja 2011 r.
6. 1 czerwca 2011 r.
Plan lekcji
Nowy plan lekcji jest dostępny!
Laureaci Konkursu Wiedzy o Wielkopolsce
Dobiegła końca XIV edycja Konkursu Wiedzy o Wielkopolsce. To bardzo prestiżowe współzawodnictwo jest od lat objęte patronatem przez Wielkopolskiego Kuratora Oświaty i obejmuje swym zasięgiem kilka tysięcy uczniów szkół podstawowych i gimnazjów. Konkurs przebiega w kilku etapach - szkolnym, powiatowym, rejonowym i wreszcie wojewódzkim. Wiedza, którą trzeba opanować jest bardzo rozległa i obejmuje zagadnienia z zakresu historii, przyrody, historii sztuki czy etnografii.
W tym roku szkolnym do rywalizacji powiatowej stanęły trzyosobowe drużyny ze szkół w Buczu, Kluczewie, Starkowie i Mochach. Do etapu rejonowego w Osiecznej awansowało 5 uczniów z Kluczewa i 3 z Bucza . Aby awansować do finału wojewódzkiego, trzeba było rozwiązać bardzo trudny test z 90-procentową skutecznością. Udało się to zaledwie dwojgu uczniom – Sylwii Nowak z klasy IV i Bartoszowi Smoczykowi z kl. V naszej szkoły. Jak się okazało, w finale wojewódzkim w Śremie byli oni jedynymi reprezentantami nie tylko gminy Przemęt, ale i całego powiatu wolsztyńskiego. Żeby zostać laureatem konkursu, należało w teście finałowym mieć nadal 90-procentową skuteczność. Bartosz był bezbłędny, co oznacza I miejsce, a Sylwii przydarzył się 1 błąd, co dało jej tytuł laureatki II miejsca.
Uroczyste podsumowanie przeznaczone dla uczniów odbyło się 16 czerwca w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Gołańczy, w powiecie wągrowieckim. Nasi laureaci odebrali nagrody rzeczowe oraz dyplomy. Serdecznie gratulujemy Sylwii i Bartkowi. Do zobaczenia w XV jubileuszowej edycji Konkursu Wiedzy o Wielkopolsce w roku szk. 2010/11.
NA POMOC ZWIERZĘTOM
Tegoroczna, pierwsza od kilkunastu lat wyjątkowo sroga zima, gruba warstwa śniegu i lód utrudniają zwierzętom dostęp do naturalnego pokarmu i wody, co powoduje, że podchodzą bliżej domów. Sarny „odwiedzają” nasze szkolne boisko. Postanowiliśmy pomóc zwierzętom przetrwać ten trudny czas i zebraliśmy jedzenie dla nich. Przedszkolaki oraz uczniowie naszej szkoły przynosili ziemniaki, marchew, siano, ziarno i buraki. Zwierzęce przysmaki trafiły paśników w Siekowie i na Borku. Dzięki tej akcji dzieci miały okazję poznać dokładniej życie dzikich zwierząt w naszej okolicy. Szczególnie wnikliwie poznali ich jadłospis, korzystając z różnych źródeł informacji. Cieszy duże zaangażowanie w akcję zarówno dzieci, jak i rodziców. Pokazali, że los zwierząt nie jest im obojętny.
Po nagrody do Nadleśnictwa w Kościanie
- 17 grudnia 2009 r. w Nadleśnictwie w Kościanie zostały wręczone nagrody laureatom konkursu plastycznego pt. „Królestwo owadów leśnych”. Nadesłano ponad 800 prac w 6 kategoriach. Nasi uczniowie zaprezentowali się wspaniale!
W kategorii klas III Patrycja Błażejczak zajęła I miejsce za bardzo ciekawą pracę pt. „ Kornik drukarz”. II miejsce w tej kategorii zajął Patryk Szenknecht za pracę pt. „Słonik orzechowiec”. Nagrodę – wyróżnienie – w kategorii klas V otrzymał Michał Dubisz za bardzo pracochłonne „Mrowisko”. Wszyscy nagrodzeni otrzymali piękne dyplomy oraz książki o tematyce przyrodniczej. Konkurs ten przyczynił się do poznania przez uczniów najbardziej dziwnie wyglądających owadów, ich ciekawych zwyczajów i rozmaitych nazw oraz dał pole do popisu w wyborze technik plastycznych. Wszystkie prace były bardzo pomysłowe i estetyczne.
Zdjęcia do obejrzenia w albumie fot. -galeria "Nadleśnictwo"
Szkolny konkurs wiedzy o Kluczewie i Siekowie
- W ramach obchodów 190-lecia naszej szkoły zorganizowany został przez Panią Teresę Pilich szkolny konkurs wiedzy o Kluczewie i Siekowie. Uczestnicy z klas IV-VI mieli do pokonania testy pisemne - najpierw w szerokich eliminacjach a później(13 listopada) w 10-osobowym ścisłym finale. Rywalizację wygrali uczniowie z klasy VI: Daniel Turowski, Eryk Rabiega i Natalia Nowak. Nagrody dla najlepszych ufundowała Pani Bożena Skrzypek - "MEBLE AZ" Bucz. Pytania obydwu testów są dostępne w zakładce "O szkole".
190-lecie szkoły w Kluczewie
- Nasza szkoła funkcjonuje od 190 lat. Została założona w 1819 r.
Więcej informacji w zakładce "O szkole". Dodatkowo zdjęcia w zakładce "Album fotograficzny" - galeria
"Z historii szkoły".
Rozpoczynamy nowy rok szkolny
- Nowy rok szkolny zainaugurujemy we wtorek, 1 września, o godz. 8:00. Wszystkie klasy szkoły podstawowej dotrą do Kluczewa, a przedszkolacy zgromadzą się w Siekowie. Dowożenie odbędzie się w-g harmonogramu:
Siekowo (koniec) - 7:30
Kluczewo (sklep) - 7:35
Borek - 7:45.
O godz.9:00 rozpocznie się msza św. w kościele w Siekowie, po czym udamy się na cmentarz parafialny w Siekowie, aby złożyć kwiaty i zapalić znicze pod tablicami upamiętniającymi ofiary I i II wojny św. Około godz. 10:15, spod cmentarza, nastąpi odwóz dzieci z Kluczewa i Borku.
Dzieci przedszkolne będą odebrane przez swoich rodziców z przedszkola w Siekowie ok. godz. 9:00.
Finał XIII Konkursu Wiedzy o Wielkopolsce
- XIII Konkurs Wiedzy o Wielkopolsce dobiegł końca. Dla naszych reprezentantów był on bardzo szczęśliwy. Z etapu rejonowego do finału wojewódzkiego awansowała cała trójka czwartoklasistów czyli Michalina Jędrzejczak, Paulina Mikołajczak i Bartosz Smoczyk. Ostatnie poty wylewali 5 maja w Gostyniu. Rezultat był jakże wspaniały - wszyscy zostali laureatami. Dziewczęta rozwiązały końcowy test bezbłędnie, a Bartosz zrobił tylko 1 błąd. Tak więc mamy dwie laureatki 1. miejsca i laureata 2. miejsca. Uroczyste podsumowanie konkursu odbyło się 3 czerwca w Starym Mieście nad Wartą. Laureaci otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe. Warto dodać, że nasi uczniowie reprezentowali w finale nie tylko gminę Przemęt, ale także cały powiat wolsztyński. Brawa tym większe!
Zdjęcia z tej uroczystości zamieszczamy w albumie.
Konta użytkowników
- For some parts of timetable or substitution, you may need to login. If you lost your password, please use the link “I do not know the login name or password” and type in your email. If you haven’t received the password yet, please wait, the school will provide you with one when everything is the ready to go.
Archiwum Aktualności