• Tańczymy z Hajdaszem

• Centrum Hajdasz zaprasza wszystkie dzieci na zajęcia w programie Dance 4 Friends!

Zajęcia będą odbywały na terenie Szkoły Podstawowej w Kluczewie

w czwartki (od 07.10) godz. 16:00 – 16:45 w sali gimnastycznej.

W trakcie zajęć realizowanych przez CENTRUM HAJDASZ zapewniamy zachowanie wszelkich nakazanych standardów bezpieczeństwa sanitarnego, zarówno przez ogólnie obowiązujące

przepisy w Polsce, przepisy prawa miejscowego, ale także zasady wprowadzone przez Dyrekcję Szkoły, w której zajęcia są realizowane.

Program Dance 4 Friends - to BEZPIECZNA zabawa i nauka:

- HIP-HOP, JAZZ, TIK TOK TRENDS, ZASADY FAIR PLAY, GRY INTERAKTYWNE, GAME DANCE, FIT I ZDROWE PLECY, ZAJĘCIA LIFESTYLOWE, DISCO, MODA, TAŃCZĘ I PIJĘ WODĘ – całoroczne wyzwanie, KSZTAŁTUJEMY POZYTYWNE CECHY CHARAKTERU, ROZWIJAMY POCZUCIE KOLEŻEŃSTWA, 5 ZMYSŁÓW MAM I O NIE DBAM, BE LIKE A STAR ZOSTAŃ TANECZNĄ GWIAZDĄ.

Każdy uczestnik naszych zajęć otrzymuje bezpłatny dostęp do edukacyjnej aplikacji HAJDASZ .Aplikacja ta zbudowana jest w sposób przestępny i intuicyjny dla wszystkich dzieci. Posiada gry, rebusy, a nawet możliwość nauki tańca. Jednym słowem

aplikacja stwarza możliwość kontynuacji zajęć w domu i przede wszystkim jest bezpieczna dla dzieci.

Wszystkie dzieci na specjalnych pokazach, na których prezentują swoje umiejętności przed rodzicami otrzymują wyróżnienia w postaci dyplomów, medali lub statuetek.

Decyzję o ostatecznym zapisie podejmują Państwo po pierwszych zajęciach.

Zapraszamy do rezerwacji miejsca na zajęciach.

• Kasztanową zbiórkę czas zacząć!

• Drodzy, Uczniowie i Rodzice, rozpoczynamy naszą coroczną zbiórkę kasztanów😀🌳.

Obowiązują te same zasady co w poprzednim roku szkolnym😊.

Serdecznie zapraszam do przywiezienia pierwszych zbiorów w środę 29.09. w godz. 8.00 - 8.45 do Szkoły w Kluczewie.

M. Buchwald

• Sportowe sukcesy

• Zwycięstwo! Ogromnym sukcesem zakończył się dla nas turniej piłki nożnej dziewcząt i chłopców o puchar Dyrektora Zespołu Szkół w Klęce. Nasze dzielne zawodniczki z ULKS Agro Kluczewo w składzie: Dominika Klecha, Lena Budzińska, Wiktoria Turowska, Maria Dobijata, Lidia Zapłata, Paulina Jakubik, Monika Wieczorek, Oliwia Mania, Sylwia Wieczorek, Martyna Klecha i Joanna Klecha, zajęły I miejsce i z dumą przyjęły złote medale oraz puchar. Piłkarskich przeciwników pokonała także drużyna chłopców z Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Kluczewie również sięgając po złoto. Wśród naszych zdolnych piłkarzy znaleźli się: Wojciech Dobijata, Dominik Rusiński, Oskar Koterwa, Kacper Wołk, Wojciech Majer, Bartosz Kostrzewa i Konrad Kasperski. Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy i liczymy na kolejne wysokie miejsca na podium.⚽️🏆🥇

A. Krystek

• 28. Sprzątanie świata - Polska 2021

• Wyposażeni w rękawiczki i przepastne worki, uczniowie naszej szkoły i przedszkola przeczesali teren wokół budynków szkolnych i dróg dojazdowych w poszukiwaniu wyrzuconych tam przez pieszych i kierowców śmieci. Worki niestety szybko stały się pełne. Ten widok uświadomił dzieciom i młodzieży, jak wiele jeszcze należy zrobić w kwestii wypracowania wśród ludzi nawyku zabierania odpadów do domów i segregowania do odpowiednich pojemników. Dlatego też to piątkowe sprzątanie będzie pierwszym krokiem w kierunku zadbania o otaczające nas środowisko w ramach innowacyjnego programu pt. "Zielona strona mocy, czyli myśl i działaj (eko)logicznie".😊🌏

• Święto przedszkolaków

• Dnia 20 września świętowaliśmy Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Rozpoczęliśmy od złożenia wszystkim przedszkolakom życzeń. Tego dnia przygotowane zostały dla dzieci miłe atrakcje i niespodzianki. Na zakończenie dzieci obejrzały wybraną bajkę i otrzymały dyplomy.😊😊😊

• Kropki, kropki wokół nas

• Międzynarodowy Dzień Kropki to wyjątkowe święto kreatywności, odwagi i zabawy. Dzieci w naszym przedszkolu od samego rana cieszyły się tym dniem. Poznały historię małej Vashti i tak jak ona wykonywały nakropkowane kompozycje plastyczne. Przekonały się, że każdy może tworzyć, może być mistrzem w jakiejś dziedzinie. Czasem wystarczy zacząć od kropki....

E. Stachowska - Biniaś, D. Dudziak

• Zaczynamy nowy rok szkolny

• Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022 w naszej Szkole było inne niż wiele poprzednich. Ten wyczekiwany mniej lub bardziej przez uczniów i nauczycieli dzień powrotu w szkolne mury otworzyła bowiem nowa dyrektor Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Kluczewie - pani Małgorzata Kicińska. Została bardzo ciepło przywitana przez zgromadzone w sali gimnastycznej dzieci, młodzież, rodziców, nauczycieli i przybyłych gości. Równie serdecznie powitał p. Małgorzatę obecny wśród nas Wójt Gminy Przemęt - pan Janusz Frąckowiak, wyrażając pragnienie pomyślnej współpracy.

W imieniu Rady Rodziców przemawiała natomiast pani Paulina Kapska, która skierowała do uczniów, nauczycieli i pani dyrektor życzenia owocnej pracy i sił do podejmowania kolejnych wyzwań.

Podczas uroczystości głos zabrał również proboszcz parafii w Siekowie, ks. Grzegorz Szkudlarek, który udzielił zgromadzonym błogosławieństwa na nowy rok szkolny.

Później nastąpiło pasowanie pierwszoklasistów. Dzielni absolwenci przedszkola, po złożeniu ślubowania zostali przyjęci do grona uczniów Szkoły Podstawowej w Kluczewie.

Powitano również nowych nauczycieli, którzy od tego roku rozpoczynają pracę w naszej szkole.

Następnie wszyscy uczniowie udali się na mszę świętą, a po niej na cmentarz parafialny, gdzie oddali hołd mieszkańcom Siekowa i okolic poległym w czasie I i II wojny światowej.