• Dyniowy zawrót głowy

          • Wyzwanie listopadowe zakończone! Jury z panią sołtys wsi Kluczewo, Jolantą Skoracką i panem Włodzimierzem Pilichem na czele, przyznało punkty klasom, które w tym miesiącu miały za zadanie w ciekawy sposób zaprezentować dynie. Czy im się to udało - oceńcie sami.

          • Wycieczki z programem "Poznaj Polskę"

          • Czas podsumować nasze podróże w ramach projektu "Poznaj Polskę".

            27 października grupa 44 uczniów wraz z opiekunami udała się na wycieczkę do Międzyzdrojów. Celem naszej podróży był Zespół Katedralny w Kamieniu Pomorskim. Uczniowie mieli możliwość obejrzenia zabytkowego wnętrza katedry, wirydarza oraz przepięknych organów. Następnie przeszliśmy ulicami miasteczka, podziwiając zabudowę i korzystając z pięknej pogody. Kolejną atrakcją był Park Miniatur i Kolejek w Dziwnowie. Przewodnik bardzo dużo opowiedział nam o znajdujących się tam miniaturach, a przejażdżka kolejką wzbudziła w nas wiele pozytywnych emocji.

            Następnego dnia udaliśmy się na krótki spacer brzegiem morza. Pogoda była przepiękna. Kolejnym punktem naszej wycieczki było Oceanarium w Międzyzdrojach. Było to niesamowite doświadczenie. Rafy koralowe, kolorowe ryby zapierały dech w piersiach. Po godzinnej wizycie w Oceanarium przeszliśmy Aleją Gwiazd w stronę molo. Po południu udaliśmy się w kierunku Świnoujścia, by tam pokonać 308 stopni i wejść na Latarnię Morską. Widok był nietuzinkowy. Następnie przeprawiliśmy się promem - było to dla nas ciekawe doświadczenie. To była niesamowita wycieczka.

            Jak poznawali Polskę uczniowie z klas I - III? Otóż.....

            22 listopada wybrali się na wycieczkę do stolicy Wielkopolski. Mali podróżnicy rozpoczęli zwiedzanie Poznania od wizyty w Palmiarni, gdzie przeżyli survivalową przygodę przygotowaną przez panią przewodnik. Następnie, po znakomitym obiedzie w restauracji "Czerwona Papryka" ruszyli na podbój Starego Rynku. Pierwszym punktem wyprawy był Ratusz, w okolicy którego dzieci znalazły kartę z zagadkami przygotowanymi przez niejakiego Sherlocka Holmesa. Idąc tropem odkrywanych kolejno wskazówek dzielni detektywi dotarli do Zamku Królewskiego, w pobliżu którego znakomicie odegrali najważniejsze sceny z historii Poznania. Kolejne tropy zaprowadziły ich w pobliże kościoła farnego św. Stanisława Biskupa, gdzie poznali zawód kata oraz mogli się przekonać, jak ciężki był katowski miecz i jak trudno było uwolnić się z kajdan. Zwieńczeniem detektywistycznej przygody było oglądanie trykających się na ratuszowej wieży koziołków. Jak zgodnie policzyli uczniowie, "tryknięć" było dokładnie piętnaście. Kulminacją wycieczki było wspólne pieczenie rogali świętomarcińskich w Muzeum Rogalowym. Poznań okazał się miastem pełnym atrakcji i niezwykłych przeżyć.

          • O Kochanowskim słów kilka

          • Uczniowie klasy VII zapoznali się z twórczością Jana Kochanowskiego. Aby utrwalić wiadomości o tym wybitnym polskim poecie, siódmoklasiści poszukali wartości wyznawanych przez renesansowego humanistę w utworach współczesnych. W tym celu wysłuchali i przeanalizowali utwór „Na szczycie” GruBsona.

            https://youtu.be/b8gbdeGUnR0

            Oto efekty ich pracy.

            A.Tomaszewska

          • Dzień Fibonacciego

          • Dzień Fibonacciego obchodzimy co roku 23 listopada. To święto włoskiego matematyka, który jest autorem specjalnego ciągu, w którym każda kolejna liczba jest sumą dwóch poprzednich: 0, 1, 1, 2, 3, 5, 8, 13, 21.... Według Platona ZŁOTA LICZBA, która w przybliżeniu wynosi 1,61804.. to właśnie stosunek jednego elementu ciągu do elementu go poprzedzającego.

            Uczniowie klas 6-8 obejrzeli różne ciekawostki związane z ciągiem Fibonacciego, poznali jak powstaje spirala Fibonacciego i gdzie w otaczającym Nas świecie ją odnaleźć . Uczniowie mieli do wykonania kilka zadań, jednak najciekawszymi okazały się te związane z odnalezieniem "złotych proporcji ciała" np stosunek wzrostu do długości od pępka w dół albo stosunek długości twarzy do jej szerokości. Najbliżej "złotych proporcji" była uczennica klasy 8 Zuzanna 1,638.

            K. Obiegała

          • Sukces naszej Szkoły

          • Czy ponury listopadowy poranek może zacząć się radośnie? Okazuje się, że owszem! Otóż dziś właśnie otrzymaliśmy nagrodę w konkursie ekologicznym organizowanym przez Związek Międzygminny "Obra" wspólnie z WFOŚIGW w Poznaniu. Startowalismy w nim w zeszłym roku szkolnym. Wszystkie nasze działania spowodowały, że WYGRALIŚMY! Nagroda jest baaardzo cenna. Otrzymaliśmy komputer stacjonarny, wycieczkę ekologiczną dla uczniów oraz komplet książek. Bardzo serdecznie dziękujemy! Bądźmy przyjaciółmi przyrody!

          • Podsumowanie zbiórki

          • Podsumowanie akcji "Pomoc dla Zwierzaków z Przytuliska w Przemęcie". W ciągu ostatnich tygodni zebraliśmy 94 kg karmy. W środę grupa "Przyrodników" wybrała się z darami do Przytuliska. Uczniowie mogli zobaczyć i wysłuchać historii porzuconych psów. Drodzy Uczniowie i Rodzice po raz kolejny pokazaliście, że los porzuconych zwierząt nie jest Wam obojętny. W imieniu psiaków dziękujemy za zaangażowanie i wielkie serca.

            S. Piotrowska

          • Niezwykła lekcja przyrody

          • W poniedziałek 14 listopada przedszkolacy oraz uczniowie klas I - IV mieli okazję uczestniczyć w niezwykłej lekcji prowadzonej przez Strefa Gadów - Boszkowo - Wystawa zwierząt egzotycznych, podczas której mogli zobaczyć na żywo, pogłaskać, a nawet potrzymać zwierzęta dotychczas oglądane jedynie w zoo lub na zdjęciach. Przybyły do nas: gekon orzęsiony, agamy - kołnierzasta, brodata i karłowata, żółwie - stepowy i grecki, kameleon, wąż zbożowy oraz pająk ptasznik. To było wyjątkowe spotkanie, za co jeszcze raz dziękujemy prowadzącym!

          • Gwiazda Mocy

          • W dniach 15-16 listopada klasy VI i VII brały udział w programie profilaktycznym pt. "Gwiazda Mocy", będącym wstępem do znanego już w naszej Szkole "Archipelagu Skarbów". Poruszane w trakcie warsztatów treści związane były z różnymi "niebezpieczeństwami", jakie czyhają w dzisiejszych czasach na młodego człowieka. Uczniowie, oprócz przyswojenia cennej wiedzy, mieli też okazję wykorzystać ją w praktyce podczas zadań i wyzwań przygotowanych przez prowadzących, współpracując w drużynach: "Steru", "Wiosła", "Koła" i "Kotwicy". Mamy nadzieję, że udział w warsztatach pokazał naszej młodzieży, jakimi wartościami należy się kierować w życiu, a więc: "najważniejszy jest niebieski".

          • 104 lata Niepodległej

          • Uroczysty apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości.

            Przedszkolne obchody Narodowego Święta Niepodległości.

            Klasy II i III z wizytą na cmentarzu parafialnym w Siekowie w hołdzie poległym w czasie I i II wojny światowej.

            #SzkoładoHymnu

          • Konkurs rozstrzygnięty!

          • 10 listopada ogłoszone zostały wyniki szkolnego konkursu "Najpiękniejsza dynia". Do szkoły wpłynęły 24 prace. Uczniowie wykonali oryginalne, pomysłowe i staranne dzieła, w których motywem przewodnim była oczywiście dynia.

            Oto wyniki:

            I miejsce - Michalina Kostrzewa

            II miejsce- Bartosz Wolny

            III miejsce - Wiktor Wieczorek

            IV miejsce- Wojciech Kortus

            V miejsce- Bartosz Kasprowiak

            Wyróżnienia: Julia Styzińska, Maciej Suwczyński i Filip Wieczorek.

            Wszystkim serdecznie gratulujemy.

            S. Piotrowska

          • Podróże po Europie

          • W listopadzie klasa 2 rozpoczęła realizację Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego "Europa i ja". Celem projektu jest przybliżenie wiedzy na temat krajów znajdujących się w Europie. W tej edycji wybraliśmy Francję. Uczniowie zapoznali się już z symbolami narodowymi tego kraju. Podczas kolejnych spotkań poznają ciekawe miejsca, kuchnię, bajkę, muzykę, a także nauczą się kilku słów i liczyć po francusku. Zatem do dzieła!

            S. Piotrowska

          • Grzybobranie

          • Korzystając z ostatnich słonecznych i bardzo ciepłych dni październikowych uczniowie z klasy 2 i 3 wybrali się na spacer do pobliskiego lasu. Celem było umożliwienie kontaktu z naturą, a także rozpoznawanie i nazywanie grzybów jadalnych i trujących. Uczniowie oprócz grzybów zebrali też inne dary jakie oferuje las ( kolorowe liście, szyszki , żołędzie itp.). Ze spaceru wrócili zmęczeni, ale też bardzo zadowoleni i dotlenieni.

            S. Piotrowska, A. Baranowska

          • Nasza Szkoła wśród nagrodzonych

          • Czy warto w szkole i przedszkolu dbać o przyrodę? WARTO! A jeśli przy okazji można zdobyć nagrodę, to cieszy podwójnie! Dziś wielki dzień, wielka gala, nagroda.... Czego więcej chcieć? Przesyłamy serdeczne podziękowania zaangażowanym w nasze działania ekologiczne uczniom, rodzicom i wszystkim pracownikom szkoły i przedszkola. Serdecznie gratulujemy również Sołectwu Kluczewa, które również dziś otrzymało nagrodę.

          • Październikowe wyzwanie ukończone!

          • To już koniec październikowego wyzwania przygotowanego przez Samorząd Uczniowski w ramach tegorocznej LIGI KLAS. Z radością informujemy, że wzięły w nim udział wszystkie klasy naszej Szkoły, od I zaczynając, a na VIII kończąc. Każda z klas przygotowała wspaniałe kasztanowe ludziki i stworki i zadbała o wyjątkową scenerię. Jury, którego przewodniczącą w imieniu Wójta była Pani Izabela Skibska z Wydziału Oświaty w Gminie Przemęt, przyznało już pierwsze punkty, ale nasza rywalizacja trwa przez cały rok. Kolejne wyzwanie, listopadowe, ogłoszone!

    • Kontakt

      • Zespół Szkolno-Przedszkolny w Kluczewie
      • 65 549 81 15; 65 549 61 33 (obiekt w Siekowie)
      • ul. Szkolna 19,64-234 Przemęt, Poland
      • Obowiązek informacyjny Informujemy, że: 1. W Zespole Szkolno - Przedszkolnym w Kluczewie inspektorem ochrony danych i jednocześnie osobą kontaktową w sprawie przetwarzanych danych jest: Marek Biedak e-mail: inspektor@cbi24.pl 2. Administratorem danych osobowych Pana/Pani oraz Państwa dzieci (w przypadku realizacji obowiązku szkolnego) jest Zespół Szkolno – Przedszkolny w Kluczewie, ul. Szkolna 19, 64-234 Przemęt. 3. Celem zbierania danych jest dopełnienie obowiązków określonych przepisami prawa lub realizacja umowy. 4. Przysługuje Panu/Pani prawo do dostępu do treści swoich danych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo sprzeciwu, zażądania zaprzestania przetwarzania i przenoszenia danych, jak również prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie oraz prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego, tj.: Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych. 5. Podanie danych jest dobrowolne, lecz niezbędne do realizacji celów wynikających z przepisów prawa lub realizacji umowy. W przypadku niepodania danych, wypełnienie powyższego celu nie będzie możliwe. 6. Dane udostępnione przez Pana/Panią nie będą podlegały udostępnieniu podmiotom trzecim. Odbiorcami danych będą tylko instytucje upoważnione z mocy prawa lub podmioty, którym dane muszą zostać udostępnione dla realizacji umowy. 7. Dane udostępnione przez Pana/Panią nie będą podlegały profilowaniu. 8. Administrator danych nie ma zamiaru przekazywać danych osobowych do państwa trzeciego ani organizacji międzynarodowej. 9. Dane osobowe będą przechowywane przez okres nie dłuższy, niż ten wymagany ustawą o narodowym zasobie archiwalnym i archiwach, licząc od początku roku następującego po roku, w którym dane osobowe zostały podane.